4–5 липня 2022 року Швейцарія спільно з Україною прийматиме Міжнародну конференцію з питань відновлення України (URC 2022) у Лугано. Конференція зосередиться на питаннях післявоєнного відновлення України, які в тому числі включатимуть необхідні для цього реформи. Лугано стане унікальною можливістю для України розповісти про проєкт Плану відновлення й налагодити взаємодію з міжнародними партнерами для напрацювання оптимальної відповіді на величезні виклики.
У Лугано будуть обговорювати такі теми:
Спільна відповідальність та взаємна підзвітність протягом усього процесу відновлення та супутніх реформ будуть не менш важливими, ніж виділення ресурсів для відновлення. Це дозволить трансформувати країну та модернізувати її економіку. Українські досягнення та успішні реформи до війни мали вирішальне значення для нинішньої стійкості України. Аналогічно, майбутні реформи відіграють важливу роль для успішного відновлення та європейських прагнень України.
URC 2022 буде доповненням до ініціатив на підтримку України, які вже були запущені або оголошені, та об’єднає друзів України, які підтримують її в найважчі часи.
У рамках конференції Глобальний договір ООН в Україні спільно з Глобальним договором ООН у Швейцарії та Ліхтенштейні проведе спеціальну сесію — «Як бізнес сприяє пошуку рішень для енергетичних, кліматичних та продовольчих проблем в Україні».
Російське вторгнення в Україну має наслідки в різних сферах, зокрема – у сфері продовольчої та енергетичної безпеки та порушених ланцюжків постачань. Україна є частиною глобалізованого світу, тому виклики, з якими наша країна стикається сьогодні, торкнуться всього світу. Російська агресія в Україні гальмує прогрес у Порядку денному до 2030 року та 17 Цілей сталого розвитку ООН.
Майбутнє України залежить від її здатності підтримувати та покращувати верховенство права, міцні демократичні інститути, динамічне громадянське суспільство та чітку антикорупційну політику.
На нашій сесії бізнеси будуть дискутувати та обмінюватися досвідом того, як приватний сектор може співпрацювати та знаходити рішення як для короткострокових, так і для довгострокових викликів, а також які передумови для цього потрібні від урядів та міжнародних інституцій.
Під час заходу із вітальним словом виступлять Тетяна Сахарук, генеральна директорка ГД ООН в Україні, та Антоніо Гатле, генеральний директор ГД ООН у Швейцарії та Ліхтенштейні.
Запрошеним спікером сесії стане Максим Тімченко, генеральний директор ДТЕК. Він підніме тему енергетичної безпеки України, а саме:
Частина сесії буде приділена діалогу між компаніями, обміну досвідом та ідеями щодо можливих ініціатив бізнесу для відновленні країни. У діалозі візьмуть участь:
Також під час обговорення будуть присутні:
Сесія відбудеться 5 липня о 18:00–19:30 (за київським часом).