Назад до програм
21.04.2020

Anti-Corruption Collective Action

У вересні 2020 року українська мережа Глобального договору ООН доєдналася до міжнародної антикорупційної програми Anti-Corruption Collective Action. Програма стартувала у вересня 2020 року і діятиме в Україні до 2023 року. Вона є відритою до участі широкого кола зацікавлених сторін.

Корупція є складним викликом не лише в масштабах уряду, а й на рівні бізнесу. Корупція дорого коштує будь-якому бізнесу — це перешкоджає його зростанню, його репутації та додає приблизно 10% до витрат на ведення бізнесу. Світовий банк заявив, що «хабарництво стало галуззю на 1 трлн дол.» Вилучення цього процесу має вирішальне значення. Це приносить впевненість і довіру до бізнесу та призводить до його довгострокової стабільності.

Глобальний договір Організації Об’єднаних Націй ініціював колективні дії проти корупції в рамках локальних мереж Глобального Договору, підтриманих Третім раундом фінансування Ініціативою доброчесності Siemens. Проєкт спрямовано на підтримку колективних дій локальних мереж Глобального Договору та сприяння співпраці між державними та приватними особами у боротьбі з корупцією. Його метою є не лише боротися з хабарництвом, вимаганням та іншими формами корупції, але й позбутися цього процесу в цілому по ланцюгу поставок.

Проєкт «Розширення антикорупційних заходів у межах локальних мереж Глобального Договору» застосовує триступеневий підхід:

  1. Розробка проєкту Anti-Corruption Collective Action Playbook боротьби з корупцією для GCLN, щоб налагодити розуміння та використання колективних дій.
  2. Глобальний запуск та розгортання Playbook, що дозволить GCLN розуміти та використовувати методологію колективних дій для виявлення та вирішення корупційних проблем.
  3. Підтримувати GCLN у Бразилії, Індії, Кенії та теперішній Україні в їхніх ініціативах щодо колективних дій.

Ця ініціатива щодо збільшення масштабів антикорупційної колективної дії спрямована не тільки на підвищення прозорості ланцюгів поставок, але й на сприяння державно-приватному співробітництву у сфері колективних дій шляхом діалогу та взаємодії з урядами та недержавними зацікавленими сторонами.