Назад до програм
21.04.2020

Anti-Corruption Collective Action

Корупція є складним викликом не лише в масштабах уряду, а й на рівні бізнесу. Корупція дорого коштує будь-якому бізнесу — це перешкоджає його зростанню,  його репутації та додає приблизно 10% до витрат на ведення бізнесу. Світовий банк заявив, що «хабарництво стало галуззю на 1 трлн дол.» Вилучення цього процесу має вирішальне значення. Це приносить впевненість і довіру до бізнесу та призводить до його довгострокової стабільності.

Глобальний договір Організації Об’єднаних Націй ініціював колективні дії проти корупції в рамках локальних мереж  Глобального Договору підтриманих Третім раундом фінансування Ініціативою доброчесності Siemens. Проект спрямований на підтримку колективних дій локальних мереж Глобального Договору та сприяння співпраці між державними та приватними особами у боротьбі з корупцією. Метою є не лише боротьба з хабарництвом, вимаганням та іншими формами корупції, але й позбутися цього процесу в цілому по ланцюгу поставок.

Проект «Розширення антикорупційних заходів у межах локальних мереж Глобального Договору» застосовує триступеневий підхід:
І. розробка проєкту Anti-Corruption Collective Action Playbook боротьби з корупцією для GCLN, щоб налагодити розуміння та використання колективних дій.
ІІ. глобальний запуск та розгортання Playbook, що дозволить GCLN розуміти та використовувати методологію колективних дій для виявлення та вирішення корупційних проблем.
ІІІ. підтримувати GCLN у Бразилії, Індії, Кенії та теперішній Україні в їхніх ініціативах щодо колективних дій.

Ця ініціатива щодо збільшення масштабів антикорупційної колективної дії спрямована не тільки на підвищення прозорості ланцюгів поставок, але й на сприяння державно-приватному співробітництву у сфері колективних дій шляхом діалогу та взаємодії з урядами та недержавними зацікавленими сторонами.