Назад до програм
31.03.2022

Mental Help

READ IN ENGLISH

«Mental Help» — це проєкт Глобального договору ООН в Україні, мета якого — надати безкоштовну психологічну допомогу людям, які постраждали від війни Росії проти України.

Проєкт було запущено в березні. Його цільовою аудиторією були працівники компаній-учасниць ГД ООН в Україні. За перші три дні проєкту ми надали професійну психологічну допомогу понад 300 людям, які відвідали групові заняття.

Через кілька днів після запуску проєкту ми почали отримувати звернення про допомогу дітям та людям похилого віку, яким вдалося врятуватися від обстрілів та бомбардувань. Ми звернулися до психологів, які б могли працювати із постраждалими від війни. Експерти готові надавати перші консультації безкоштовно й далі працювати за знижену плату.

Сьогодні до проєкту залучено 5 психологів, які вже надають підтримку постраждалим від війни. Про співпрацю зі ще 5 спеціалістами ми ведемо перемовини. Ми плануємо залучити до проєкту щонайменше 25 професійних психологів, які зможуть разом надавати від 25 до 125 годин консультацій на тиждень, залежно від кількості запитів та частотності окремих сесій. У групових тренінгах зможуть узяти участь понад 500 охочих. До сесії в малих групах (до 7 осіб) зможуть долучатися щонайменше 50 людей щотижня.

За останні два дні психологічну допомогу надано 30 постраждалим. Сьогодні ми маємо 9 нових запитів від дорослих, а також 5 від дітей через їхніх опікунів. Щодня кількість запитів зростає.

Ми отримуємо загальні запити, для яких проводимо такі спільні тренінги, як «Батьківство під час війни» або «Самопідтримка під час війни». Також ми також отримуємо запити щодо складних випадків. Ось один із них.

Сашкові 12 років, він — із Маріуполя. Хлопець має багато дипломів зі співочих конкурсів. У нього чудовий голос, але тепер він мовчить. Ця дитина ходить під себе і стогне уві сні, хоча ніколи не робив цього раніше. Йому сняться кошмари. На всіх його малюнках — насилля і кров’ю. Це маленька дитина з дуже великою психологічною травмою. В окупованому Маріуполі він провів 15 пекельних днів. Сім’я ночувала в підвалі свого будинку, а коли його зруйнували, переїхали до сусіднього. Вони їли черствий хліб і розтоплювати сніг, щоб мати воду. Тепер Сашко перед сном ховає їжу під подушку, бо боїться, що харчів знову забракне. Коли з’вилася можливість, родина Сашка виїхала з Маріуполя в автомобілі з написом «Діти». Машину, яка їхала попереду, розстріляли російські солдати. Саша бачив, як загинули люди в тому автомобілі, він бачив зруйноване місто і трупи на вулицях. На очах Сашка його кота переїхав танк.

Із хлопцем почав працювати психолог проєкту. Щоби повернути Сашка до нормального життя, необхідно багато годин терапії зі спеціалістом.

Таких історій сотні тисяч. Зараз в Україні постраждалі всі: і діти, і дорослі, і літні люди. Мільйони людей потребують професійної допомоги, щоби впоратися з такими проблемами, як страх фізичного насилля, тривога, проблеми зі сном, агресивність тощо. Але багато з цих людей через війну втратили все й не можуть оплатити послуги професійного психолога.

Проєкт «Mental Help» спрямований на те, щоби зробити допомогу професійних психологів та психотерапевтів доступною для українців. Окрім того, він дає можливість фахівцям і далі працювати та надавати свої послуги тим, кому вони сьогодні необхідні.

Нині ми шукаємо партнерів для покриття витрат на проєкт. Ми маємо будувати безпечне та стале майбутнє для людей, які несправедливо постраждали від війни. Приєднайтеся до нас і підтримайте нас у цьому!

Якщо ви хочете стати партнером проєкту, напишіть нам: help@globalcompact.org.ua