01.08.2022

ГД ООН в Україні підтримує законопроєкт № 4142 «Про систему громадського здоров’я»

Глобальний договір ООН в Україні підтримує нещодавнє рішення Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, яке рекомендує Верховній Раді України прийняти законопроєкт № 4142 «Про систему громадського здоров’я». Окрім іншого, законопроєкт передбачає повну заборону канцерогенного азбесту та робить Україну ще на крок ближчою до Європейського Союзу.

Ще на початку травня Глобальний договір ООН в Україні разом з Агенція з хімічної безпеки опублікував заклик до ВРУ з тим, щоби заборонити азбест, токсичний канцерогенний мінерал, який заборонено в 70 країнах світу, у тому числі — країнах ЄС.

Це дуже важливо для того, щоби зруйновану Росією інфраструктуру під час відбудови не відновлювали токсичним азбестом із Росії та Казахстану. Сьогодні саме ці країни є основними видобувачами азбесту та 100 %-ми його імпортерами в Україну, оскільки власних родовищ Україна не має. Саме вони найактивніше лобіюють продовження використання хризотилу, попри застереження ВООЗ.

З огляду на небезпечний вплив усіх видів азбесту на здоров’я людей, виробники розвинених, країн включно з Україною, нині широко використовують його безпечний замінник на основі волокон поліхлоралкоголю та целюлози. Настав час усім українським виробникам переобладнати виробництво та зробити його безпечним для власних працівників та споживачів.

Глобальний договір ООН дякує Комітетові і його голові Михайлу Радуцькому, МОЗ України та всім, хто підтримав законопроєкт, за принципову та аргументовану позицію з цього питання!

Сподіваємось на якнайшвидше ухвалення законопроєкту Верховною Радою України, що зробить нас ще на крок ближчими до ЄС завдяки імплементації Директиви 2009/148/ЄС, що забороняє використання всіх видів азбесту та азбестовмісної продукції на території ЄС.

Поширити новину: