Навчання на освітньому проєкті SEED почалося!

03.08.2022

2 серпня відбулося урочисте відкриття освітньої програми SEED, мета якої надати підтримку бізнес-ідеям в агросфері. Проєкт SEED реалізовує Глобальний договір ООН в Україні за підтримки компанії PepsiCo в Україні та фінансування PepsiCo Foundation.

150 учасників з усіх куточків України пройшли відбір на участь у проєкті і вже готові удосконалювати ідеї своїх бізнесів завдяки інтенсивному навчанню та індивідуальній підтримці досвідчених менторів.

Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні, під час відкриття програми дала настанову учасникам:

«Використовуйте цю програму як можливість інвестувати в себе, зробити свій бізнес сталим, знайти серед інших учасників своїх друзів та партнерів, перейняти їхній досвід та знання. А ми зі свого боку докладемо всіх зусиль, щоби навчання було для вас максимально ефективним».

Привітала присутніх зі стартом програми також Андреа Понт, керівниця PepsiCo у Європейському представництві PepsiCo Foundation. Вона ознайомилася з багатьма бізнес-кейсами учасників і висловила підтримку незламності українців, які навіть під час війни не впадають у зневіру:

«Спасибі вам, що і далі працюєте в надзвичайно складних умовах, шукаєте можливості, забезпечуєте продовольством вашу спільноту. Це викликає захоплення й надихає».

Аліна Матківська, керівниця відділу з корпоративних комунікацій PepsiCo в Україні, розповіла про діяльність компанії в Україні під час війни, про безпеку співробітників та забезпечення харчами українців як пріоритет компанії сьогодні, та додала:

«До повномасштабної війни PepsiCo в Україні забезпечувала роботою 1200 робітників агропромислового комплексу України, закуповуючи в локальних фермерів молоко, картоплю для виготовлення чипсів та овочі й фрукти для наших соків. Незважаючи ні на що, ми продовжуємо співпрацювати з постачальниками сировини. Ми уклали контракти на вирощування 30 тис. тонн картоплі у Львівській та Тернопільській областях і гарантуємо оплату нашим фермерам за цей урожай, навіть, якщо цьогоріч не зможемо відновити виробничі операції. Також ми продовжуємо виконувати контракти з постачальниками молока для нашого молокопереробного заводу, який з квітня відновив виробництво».

Від імені Уряду України учасників SEED підтримав Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Він наголосив, що підтримання економічної активності громадян та розвиток агросфери є одними з ключових напрямів роботи держави сьогодні:

«Ми цінуємо, що ініціативи держави з підтримання індивідуального підприємництва українців мають відгук і серед приватного сектору. Уряд також планує розвивати грантові програми для малих підприємців, які можуть стати ще одним джерелом підтримки для вашого бізнесу».

Із Сумщини, за 5 км від кордону з Росією, до відкриття SEED приєднався Алекс Ліссітса, амбасадор економічного напряму ГД ООН в Україні та генеральний директор ІМК. Він замотивував учасників на запуск своєї агросправи:

«Хоч агросектор під час війни зазнає великих збитків, ми й далі працюємо. Працюємо, щоби зберегти робочі місця, забезпечувати українців продовольством, працюємо на майбутнє. Аграрну систему, яку ми будували роками, тепер необхідно змінювати. Робити більш ефективною, сталою, зеленою, інноваційною. Я більш ніж упевнений, що після війни в українському агросекторі з’явиться дуже багато можливостей».

Докладно про структуру програми SEED та можливості для її учасників розповів керівник проєкту Денис Ліфінцев. Усіх учасників, заявки яких пройшли відбір, поділено на дві групи. Перша група пройде навчання в серпні, а друга — у вересні. Навчання на проєкті SEED передбачає 27 годин інтерактивних лекцій експертів із проєктного менеджменту, комунікацій, фінансів, інвестування, юридичних аспектів бізнесу тощо. Кожен учасник має три години для індивідуального спілкування з менторами з тих напрямів бізнесу, які цікавлять саме його.

До кінця вересня учасники працюватимуть над удосконаленням своїх бізнес-ідей. У жовтні вони презентуватимуть свої напрацювання. Незалежне журі обере 10 проєктів, які отримають фінансову підтримку для реалізації.

Багато хто з учасників уже має свій малий агробізнес, який вони хочуть розвинути та масштабувати завдяки програмі SEED. Підприємства декого з них були пошкоджені або зруйновані внаслідок російської агресії в Україні, комусь довелося переїхати в більш безпечне місце й запускати підприємства заново. Але кожен, хто пройшов відбір, готовий працювати над розвитком свого бізнесу й підприємництва в Україні.

Учора після урочистого відкриття перша група учасників прослухала лекції про сталий розвиток від Тетяни Сахарук та про створення бізнес-плану від Вікторії Кулакової, підприємиці та тренерки з бізнес-планування. Усі присутні активно долучалися до обговорення, ставили питання та коментували почуте. Ми радіємо, що зібрали активну і вмотивовану спільноту, готову навіть у час війни думати про майбутнє й модернізовувати український агросектор.

Щодо будь-яких питань щодо навчальної програми звертайтеся до менеджера проєкту SEED Дениса Ліфінцева: d.lifintsev@globalcompact.org.ua.

  

Поширити новину:
FacebookLinkedInTwitter