Відбувся форум Business Integrity in Action

10.12.2024

9 грудня відбувся форум Business Integrity in Action: Zero Tolerance for Corruption, приурочений до Міжнародного дня боротьби із корупцією, організований Глобальним договором ООН в Україні за підтримки USAID та UK International Development.

Захід об’єднав представників влади, бізнесу та громадського сектору для обговорення того,  як бізнеси можуть не лише вистояти, але й зміцнити свою репутацію в умовах повномасштабної війни, дотримуючись найвищих стандартів доброчесності та комплаєнсу.


Із вітальними словами виступили Енн Хоппер, директорка Офісу демократії та врядування USAID в Україні, Тетяна Сахарук, генеральна директорка, Глобальний договір ООН в Україні, Віктор Павлущик, голова Національного агентства з питань запобігання корупції, а також Пітер Ейген, засновник та ексголова Transparency International (TI).

«Інвестиції приходять до тих, хто дотримується етичних норм, і ми маємо це враховувати. У 2025 році ми плануємо запустити нову ініціативу для малого і середнього бізнесу – це інструмент самооцінки. Він дозволить МСП виявити прогалини в своїй антикорупційній практиці і отримати рекомендації для покращення таких практик. Я запрошую всіх долучатися до цієї роботи, адже лише спільними зусиллями ми зможемо побудувати чесний і прозорий бізнес-клімат в Україні», – наголосила Тетяна Сахарук.



В межах заходу відбулись дві панельні дискусії, які охопили теми сталого відновлення України, інтеграції ESG-принципів у свою діяльність та адаптації програм корпоративного комплаєнсу до нових реалій.

Під час першої панельної дискусії «Відновлення з доброчесністю: нова ера прозорого бізнесу в Україні» топ-менеджери провідних компаній України об’єдналися, щоб поділитися перевіреними підходами до збереження доброчесності бізнесу під час війни. До дискусії доєдналися:

  • Віра Савченко, виконавчий директор, BDO в Україні; 
  • Надія Петрученко, співзасновниця та Chief Business Officer, SPP Development Ukraine, членкиня наглядової ради ГД ООН в Україні;
  • Євген Калінін, директор з питань етики та комплаєнсу НАК “Нафтогаз України”;
  • Аліна Коновальченко, операційна директорка Глобального договору ООН в Україні.



Друга панельна дискусія «ESG у фокусі: регуляторний ландшафт та дотримання стандартів» дослідила, як нещодавні нормативні зміни, такі як Директива ЄС про звітність щодо сталого розвитку підприємств (CSRD) і Антикорупційна стратегія ЄС, впливають на комплаєнс політики в Україні та за її межами. Учасниками та учасницями дискусії стали:

  • Сергій Деркач, заступник Міністра розвитку громад, та територій України;
  • Тетяна Кирик, директор з комплаєнс та етики, Київстар;
  • Дмитро Якимець, керівник напряму ESG, EPAM Україна;
  • Cвітлана Мудренко, радниця з бізнес-доброчесності, проєкт “Сприяння доброчесності у публічному секторі”  (Pro-Integrity);
  • Євгеній Дейненко, керуючий партнер, EVERLEGAL



Також під час форуму 13 українських компаній доєдналися до ініціативи ГД ООН в Україні
підписали Меморандум про спільні дії з антикорупції в Україні.

Уже четвертий рік поспіль Глобальний договір ООН в Україні запрошує бізнеси, громадські організації, державні установи та всі зацікавлені організації засвідчити вірність принципам доброчесності, підписавши Меморандум про спільні дії з антикорупції в Україні.

Так, 9 грудня меморандум підписали: MHP, BDO Ukraine, EPAM Ukraine, Astarta-Kyiv, EVERLEGAL, Zezman Group, Асоціація правників України, AC Crowe Ukraine, CROWE ERFOLG UKRAINE, LOGICPOWER, Університет «КРОК», Force Group, N-ІX.


Захід став можливим завдяки підтримці американського та британського народів, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та UK International Development в межах ініціативи «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID, уряду США, UK International Development чи уряду Великої Британії.

Поширити новину:
FacebookLinkedInTwitter