Як великий бізнес може підтримати малих агропідприємців та розвивати громади? Учасники проєкту SEED 4.0 дізналися відповіді на ці питання на прикладі міжнародної компанії у сфері харчових та агротехнологій МХП.
Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП, провів лекцію для учасників четвертої хвилі проєкту SEED. Експерт розповів про компанію та її міжнародний розвиток — експорт до понад 70 країн світу та кулінарну трансформацію від сировинного виробництва до продуктів Ready to Cook та Ready to Eat.
МХП разом зі стратегічним партнером, Благодійним фондом «МХП-Громаді», підтримують освітній проєкт SEED Глобального договору ООН в Україні з самого початку його заснування у 2020 році.
Успішний приклад такої підтримки — історія ветерана Анатолія Пилипенка, який у межах програми «МХП Поруч» та гранту від БФ «МХП-Громаді» заснував ферму-сироварню «Зелений гай» на Дніпропетровщині.
Під час лекції Павло Мороз розповів більше про соціальні ініціативи компанії — від підтримки військових, ветеранів, їхніх родин до посилення стійкості громад:
«Потенціал для підприємницької діяльності в громадах з року в рік зростає. Про це свідчать фінансові показники: сума грантів, надана на підтримку мікробізнесу в регіонах, щорічно зростає й сягнула 10 млн грн за підсумками 2024 року»
Також, МХП реалізує програму індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів та їхніх родин «МХП Поруч». Місія програми — підтримка військових та їхніх родин, якісна реінтеграція та реадаптація ветеранів та ветеранок.
«МХП Поруч» надає підтримку як працівникам компанії, так і ширшому колу людей — громадам. Наразі МХП підтримує розвиток 140 територіальних громад у 13 областях, охоплюючи населення 3,2 млн жителів.
Наприкінці лекції Павло Мороз підсумував, що МХП бере участь у проєкті SEED вже вчетверте та підкреслив, що зараз підтримка соціальних та бізнесових ініціатив дійсно необхідна.
«Щороку у нас новий виклик стосовно того, як розвивати і бізнес, і соціальну сферу, підтримувати тих, кому на сьогодні важко. Зараз такий час, коли ця підтримка дійсно необхідна. Проєкти, які ми спільно з глобальним договором ООН та іншими партнерами реалізували в рамках проекту SEED у минулі роки є показовими – вони втілили в життя мрії багатьох. І я дуже сподіваюся, що мрія кожного із вас буде втілена внаслідок реалізації цього проекту», – зазначив Павло Мороз.
Павло Мороз побажав учасникам успіхів у реалізації власної справи та підкреслив, що учасники проєкту фактично вже є переможцями, тому що дійсно ризикнули задля реалізації своєї мрії, ухваливши рішення стати учасником проєкту SEED 4.0.