Ця престижна міжнародна премія, ініційована Глобальним договором ООН в Україні, відзначає спільні зусилля бізнесу, держави та громадянського суспільства, спрямовані на створення кращого майбутнього. Конкурс об’єднав понад 500 кейсів від компаній та громадських організацій з України, Великобританії, Франції, Німеччини, Швейцарії, Швеції, Фінляндії, Хорватії, Польщі, Грузії, Румунії, Болгарії та Туреччини. Це демонструє важливість таких спільних цінностей, як права людини, стійкість і розвиток, що є основою сучасного цивілізованого світу.
Церемонію відкрила генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук, яка відзначила важливість цьогорічних кейсів для підтримки України в складний час:
«Цього року премія об’єднала понад 70 унікальних проєктів, що свідчать про зростаючу відданість сталому розвитку в Україні та за її межами. Значна частина з них була спрямована на підтримку ветеранів, що стало важливим кроком у нашому спільному шляху. Ці ініціативи уособлюють розвиток нашого суспільства в напрямку більшої солідарності, інклюзивності та відповідальності.»
Особливим моментом стало відеозвернення від правозахисниці та лауреатки Нобелівської премії миру 2022 року Олександри Матвійчук:
«Одинадцять років ми працюємо над двома завданнями. Перше — захистити нашу державу, людей і демократичний вибір від російської агресії. Друге — провести демократичну трансформацію, щоб створити суспільство, де права кожної людини захищені, влада підзвітна, суди незалежні, поліція не розганяє мирні демонстрації, а бізнес має умови для розвитку.
Ми ніколи не виконаємо цього другого завдання, якщо залишимо його лише на політиків, правозахисників чи дипломатів. Саме тому бізнес, держава і громадянське суспільство мають об’єднувати свої зусилля. І я вдячна учасникам та учасницям конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку», які вже рухаються цим шляхом.»
Перед оголошенням переможців відбулася панельна дискусія «Партнерства як ключовий драйвер для сталого відновлення України». Під час дискусії обговорювали, як міжнародні та внутрішні партнерства можуть сприяти інноваційному відновленню України, забезпечувати економічне зростання, соціальну стабільність і досягнення кліматичних цілей.
Спікерами дискусії стали:
Модератором виступила Олена Макаренко, партнерка з консультаційних послуг у сфері управління ризиками та ESG, голова Impact Комітету, KPMG в Україні.
Загалом на конкурс 2024 року подано понад 100 заявок з 14 країн, а описи проєктів переможців опубліковані в спеціальному виданні.
Конкурс став ще одним свідченням того, що лише через співпрацю бізнесу, держави та громадянського суспільства можна досягти сталого розвитку й подолати сучасні виклики.