Освіта в енергетиці: pre-URC подія

11.07.2025

Як бізнес, освіта й держава разом формують нову енергетичну економіку? Про це говорили під час pre-URC заходу «Освіта в енергетиці: шлях до інновацій та роль бізнесу», що відбулася 9 липня в Римі

Подія зібрала представників академічного сектору, уряду, бізнесу і громадського сектору з України та ЄС.

У центрі уваги події — людський капітал як основа розвитку відновлюваної енергетики, біопалива, ядерних інновацій, зеленої металургії та трансформації вугільних регіонів.


Глобальний договір ООН в Україні долучився до дискусії. Генеральна директорка Тетяна Сахарук оголосила про запуск онлайн ESG-школи, зручної та доступної платформи, яка надаватиме знання з ESG широкому колу зацікавлених сторін:

«Майбутнє освіти має включати ESG у всі бізнес-дисципліни. Саме тому ми вже працюємо над створенням доступної освітньої платформи, яка охопить широку аудиторію як в Україні, так і за її межами»

Також Тетяна розповіла про роботу над дистанційним коледжем «Енергетик», який дає базові знання з енергетичних спеціальностей та реальну можливість подальшого працевлаштування:

«У 2024 році наше дослідження виявило значний розрив між потребами енергетичних компаній і тим, що наразі пропонує освітня система. У відповідь на це, спільно з Academy DTEK, Коледжем OPTIMA та за підтримки FCDO, UK, ми працюємо над дистанційним коледжем «Енергетик», щоб зробити цю професію більш привабливою для молоді та залучити щонайменше тисячу студентів уже до кінця наступного року».

Надія Петрученко, співзасновниця та керівниця з розвитку бізнесу компанії SPP Development Ukraine, розповіла про те, як відновлювана енергетика вже інтегрується в професійно-технічну освіту. Вона зазначила, що команда розробила практичну навчальну програму, завдяки якій учні восьми профтехнічних закладів мають змогу не просто вивчати теорію, а й працювати з реальними об’єктами — від встановлення обладнання до підключення його до мережі. За її словами, це лише перший крок на шляху до системної підготовки фахівців для нової, зеленої енергетики.

Льюїс Хаффі, старший менеджер з інвестицій, Goldbeck Solar, розповів про співпрацю з НУО та освітніми закладами, щоб з’ясувати, які програми вже є, де бракує фахівців і як можна це вирішити.

Також зараз Goldbeck Solar запускає дослідження спільно з EBRD, яке має на меті зрозуміти потреби галузі й допомогти адаптувати освітні програми до наявних викликів.


Подія об’єднала Міністерство енергетики України та Міністерство освіти та науки України, представників міжнародних інвестиційних організацій та міжнародний бізнес з Італії, Німеччини та Швейцарії, який уже впроваджує зелені трансформації в Європі.

Усі спікери зійшлися на думці про те, що жоден гравець не зможе впоратись з наявними викликами самостійно. Лише співпраця держави, бізнесу, представників академічної спільноти та суспільства допоможе подолати дефіцит кадрів і створити нову енергетичну економіку України.

Поширити новину:
FacebookLinkedInTwitter