СOP29: Accelerating the Global Energy Transition Through International Partnerships

17.11.2024

16 листопада на COP29, найбільшій у світі кліматичній конференції, Глобальний договір ООН в Україні провів панельну дискусію Accelerating the Global Energy Transition Through International Partnerships.

Як ми можемо прискорити перехід до чистої енергії за допомогою інноваційних технологій? Які бар’єри стоять на шляху до декарбонізації енергетики? І як співпраця з міжнародними партнерами може допомогти нам подолати ці перешкоди? Ці та інші питання експерти та експертки у сфері сталого розвитку обговорили на панельній дискусії.

Модерувала подію Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні. 

Мунір Бумон, директор сегменту сталого розвитку AVEVA наголосив на важливості партнерств як невід’ємної частиною успішного енергетичного переходу. Експерт зазначив, що швидкі зміни в галузі вимагають спільних зусиль та обміну знаннями, а також поділився досвідом компанії AVEVA, яка працює на глобальному ринку відновлюваної енергетики і бачить, як важливо об’єднувати зусилля з партнерами для розробки інноваційних рішень.

Так, Мунір Бумон розповів, що AVEVA співпрацює із британською компанією Highview Power, яка розробила інноваційну технологію зберігання енергії на основі рідкого повітря. Ця технологія дозволяє ефективно акумулювати надлишки електроенергії, вироблену вітровими електростанціями. Енергія перетворюється на рідке повітря, заморожується та зберігається, а потім знову перетворюється на електрику за потреби.

Такий підхід відкриває нові можливості для стабільного енергопостачання та ефективного використання відновлюваних джерел енергії.

Роджер Мартелла, директор зі сталого розвитку GE Vernova заявив, що наразі світ стикається з нагальними енергетичними викликами: від кліматичних змін до геополітичної нестабільності, а Україна, попри повномасштабне вторгнення, демонструє світу, як можна забезпечити енергетичну безпеку навіть в найскладніших умовах:

«Досвід України доводить, що інвестиції в енергетичну інфраструктуру є важливими для сталого розвитку та національної безпеки. Ми спостерігаємо значне збільшення попиту на обладнання для виробництва та передачі електроенергії, зокрема для відновлюваних джерел. Саме тому ми бачимо великі перспективи для розвитку енергетичного сектору. Інвестиції в енергетику не лише сприяють економічному зростанню, але й допомагають боротися зі зміною клімату: кожен долар, інвестований в електрифікацію, є інвестицією в досягнення декарбонізації»


Дискусію продовжила Надія Петрученко, співзасновниця та головна директорка з бізнесу в SPP Development, акцентувавши, що українські компанії активно розвивають міжнародне партнерство, об’єднуючи державні органи влади, приватний бізнес та інвесторів, які прагнуть не лише отримати прибуток, а й зробити позитивний внесок у глобальний розвиток.

Така співпраця дозволяє Україні реалізувати масштабні проєкти, які виходять за рамки традиційних інвестицій. Експертка переконана, що об’єднання зусиль є ключем до успішного вирішення глобальних енергетичних викликів:

 

«Україна демонструє стійкість та прагнення до розвитку, навіть попри складні часи. Ми активно залучаємо іноземних інвесторів та партнерів для спільної роботи над енергетичними проєктами. При цьому ми розуміємо, що найціннішим активом є люди. Інвестиції в розвиток людського капіталу, передача знань та обмін досвідом є ключовими факторами успіху наших спільних ініціатив»

Також Надія Петрученко розповіла про успішні кейси партнерства з міжнародними стейкголдерами, зокрема про співпрацю з Саудівською Аравією:

«Кожен наш проєкт – це не просто будівництво, а створення історії міжнародної співпраці. Яскравим прикладом є наша спільна з Саудівською Аравією робота над найбільшою сонячною електростанцією в Україні. Незважаючи на всі виклики, зокрема пандемію та війну, ми об’єднали зусилля і успішно реалізували цей амбітний проєкт. Це доводить, що поєднання локальних знань та міжнародних технологій є ключем до успіху навіть у найскладніших умовах»

Продовжуючи тему енергетичного переходу, Вікторія Савіцька, керівниця департаменту сталого розвитку та стратегічної взаємодії Групи компаній «Епіцентр», розповіла, що наразі компанія встановила понад 20 000 сонячних панелей, і щорічно генерує 15 мегават для власного споживання.  Це не просто внутрішні досягнення «Епіцентру», а й значний внесок у розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Завдяки використанню сонячної енергії компанія не лише зменшуємо свій вуглецевий слід, але й створює додаткові обсяги електроенергії для інших споживачів.

Також Вікторія розповіла про ініціативу з переробки батарейок, яку в Україні започаткувала Група компаній «Епіцентр»:

«Наша компанія стала першою в Україні, яка ініціювала проєкт з переробки батарейок. Ми впівпрацювали зі світовими виробниками, такими як Duracell та GP, зібрали та відправили на переробку понад 12 тонн батарейок, встановивши нові стандарти відповідального бізнесу в нашій країні. Цей проєкт став прикладом для інших компаній, які долучаються до створення більш сталого майбутнього», – зазначила Вікторія Савіцька.

 

Поширити новину:
FacebookLinkedInTwitter