Перші результати освітньої програми «IT nation»

22.06.2020

22 червня в УНІАН говорили про перші результати проєкту «IT nation». ГС «Мережа Глобального Договору в Україні», представник Мінцифри та партнери освітньої програми визначили, чим вона відрізняється від інших освітніх проєктів, оголосили про започатковані партнерства, обговорили питання якісної цифрової освіти та потреб ІТ-ринку України.

 

Програма «IT nation»  – освітній проєкт, що надає безкоштовну онлайн ІТ-освіту  жителям Донецької та Луганської областей. Поштовхом до реалізації стала суцільна діджиталізація всіх сфер життя. Сьогодні розвинуті навички, які забезпечує програма, дають можливість різним категоріям населення почувати себе впевненіше у мінливому світі технологій і ставати більш конкурентоспроможними на ринку праці.

ІТ – перспективний та прибутковий напрям, невід’ємна перевага якого – можливість навчатись і працювати дистанційно. Жителі Донецької та Луганської областей, внаслідок військового конфлікту, зазнали негативних впливів: вимушене переселення, відтік інвестицій, втрата обласних центрів як територій прибуткового працевлаштування.

«Обрані області мають потужні внутрішні резерви до розвитку, але потрібні стимули для їх активізації. Організатори програми IT nation та їх партнери бачать ці резерви і прагнуть підтримати потенціал наших учасників. Ми віримо в те, що завдяки IT nation регіон отримає пул місцевих фахівців з базовими знаннями, учасники зможуть отримати перше місце роботи за обраними напрямками, реалізувати власні стартапи і швидко адаптуватись до сучасного цифрового світу, що сукупно створює умови для інтенсивного розвитку регіону»

– зазначила генеральна директорка Глобального договору в Україні, Тетяна Сахарук.

Від старту на початку 2020 року на програму зареєструвалось більше 2500 осіб.

Владислав Савченко, керівник компанії Powercode, наголосив на важливості проєкту, адже ІТ-галузь в Україні потребує кваліфікованих спеціалістів, але є та частина дійсно талановитих людей, які залишаються за бортом через відсутність якісного навчання у цій сфері та високу вартість курсів. Освітня програма ІТ-nation вже дала можливість 2,500 охочих жителів Донецької та Луганської області почати свій професійний розвиток у ІТ. І як власник ІТ-компанії, Владислав бачить реальну можливість почати співпрацю з найбільш наполегливими студентами після закінчення навчальних курсів. «Потреба у кваліфікованих та компетентних кадрах завжди залишається для нас актуальною», – зазначив Савченко.

Олександр Вернигора (Deals) нагадав, що перші ІТ-компанії України самостійно зрощували спеціалістів, і коли з’являються такі освітні проєкти, як IT nation, бізнесу стає легше знаходити фахівців. Проте, є і труднощі в контексті конкуренції із західними компаніями. Тому Олександр звертається до представників влади із запитом підтримувати вітчизняний бізнес:  «держава має допомогти українським ІТ компаніям дати поштовх до розвитку ІТ інфраструктури у країні.»

Навчання на програмі проходить за напрямками: Advanced Frontend Web Developer, Web Coder, Automation Software Tester, Manual Software Tester та Digital skills. Система онлайн навчання за програмою дає змогу самостійно обирати час виконання уроків. Освітній процес доповнюють корисні вебінари та онлайн-воркшопи від ІТ фахівців різних напрямків, що забезпечує додатковий розвиток їх soft & hard skills. Попереду на учасників чекають hackathons, які дозволять їм поповнити власні портфоліо, розширити сферу контактів з потенційними роботодавцями, стартувати з власними проєктами.

Працюючи 15 років на ринку України компанія ЕРАМ приєднується до освітніх ініціатив на зразок «ІТnation», які «є драйвером сталого розвитку. Такі проєкти – це можливість дати людям інструменти для зростання, розвитку свого таланту та реалізації. Підтримка у навчанні, передача своєї експертизи новим поколінням ІТ-спеціалістів – є одним з напрямків соціальної відповідальності компанії, який системно впроваджується в країнах присутності нашої компанії. Це прекрасний приклад win-win стратегії, коли у виграші залишаються і представники місцевих громад, і індустрія в цілому», – зазначив при підготовці до прес-конференції Юрій Антонюк, віце-президент, голова СЕЕ ЕРАМ.

Статистика проєкту: 66 % учасників з Донецької та 34 %  – з Луганської областей. На противагу традиційній статистиці у сфері ІТ, за програмою навчаються жінки та чоловіки майже у рівному співвідношенні. Переважна більшість учасників – люди з вищою освітою. За програмою навчається близько 25.9 % ВПО, у середньому по 2.9 %  складають такі категорії, як: одинокі матері, батьки багатодітних сімей, особи з інвалідністю; 3.44% – пенсіонери. На програму зареєструвалось майже 17 % безробітних. Програма вже має перших 150 випускників, чия впевненість у собі зростала з кожним уроком, де вони дізнавались про нові інструменти захисту в мережі Інтернет чи можливості використання інструментів соціальних мереж для бізнесу, основ тестування.

Держава також зацікавлена у подібних програмах, оскільки Україна в цілому має величезний потенціал стати ІТ-державою, залучаючи цим інвестиції в економіку країни, про  що сказав представник Мінцифри Олександр Борняков.

«Регіон реалізації Програми має людський потенціал, який завдяки ІТ-освіті може забезпечити потреби місцевого бізнесу, громадського сектору та влади у реалізації сучасних інноваційних цифрових рішень. І ми хочемо, щоб наші випускники стали уособленням цього потенціалу» – стверджує Оксана Кавтиш, менеджерка програми.

Між Глобальним Договором ООН в Україні та Міністерством цифрової трансформації вже підписано меморандум про співпрацю, програму підтримують муніципалітети та місцеві бізнеси. На прес-конференції було підписано меморандуми про співпрацю з компаніями EPAM, PowerCode, Intecracy Deals, SupportYourApp, що дає можливість успішним випускникам IT nation пройти тестування та отримати шанс на стажування у успішних компаніях.

Учасники події: Тетяна Сахарук (Мережа Глобального договору в Україні), Оксана Кавтиш (IT nation), Олександр Борняков (Міністерство Цифрової трансформації України), Владислав Савченко (Powercode), Олеся Кирильчук (ЕРАМ), Дар’я Лещенко (SupportYourApp), Олександр Вернигора (INTECRACY DEALS).

 

Програма розроблена та реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Громадській Спілці «Мережа глобального договору в Україні» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Громадської Спілки «Мережа глобального договору в Україні» та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Про Глобальний договір ООН: мережа Глобального договору ООН в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact – ініціативи ООН, яка поєднує ООН та компанії по всьому світу, виступає транслятором Цілей Сталого Розвитку, є діалоговою платформою бізнесу, інвесторів, громадянського суспільства, трудових організацій, органів місцевого самоврядування та уряду.

Поширити новину:
FacebookLinkedInTwitter