21.05.2021

21 травня — Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

Культура та мистецтво є невід’ємними складовими повноцінного інтелектуального, емоційного, морального й духовного життя. Мистецтво дає розраду в період криз та складний і непевний час пандемії. Кожна культура у світі є неоціненним здобутком багатьох поколінь та підґрунтям для формування ідентичності кожної людини навіть сьогодні, у глобалізованому світі.

Проте усвідомлення культурного різноманіття і прийняття цінності кожної культури відбувається не завжди. За даними ООН, три чверті світових конфліктів мають, у тому числі, культурне підґрунтя. Тому повага до багатоманіття культур у світі — важлива складова побудови відкритого та миролюбного суспільства.

Останній рік для сфери культури був непростим. Вона чи не найбільше постраждала від карантинних обмежень. Взаємодія з мистецтво, з одного боку, є глибоко особистісним процесом, а з іншого — об’єднує та згуртовує однодумців. Хоч багато культурних подій перейшли в онлайн-формат, весь світ чекає на подолання пандемії та можливість безперешкодно відвідувати музеї, театри та кіно. Бо цінність культурних подій — у створенні майданчиків для самовираження та діалогу для порозуміння одне з одним.

Поширити новину: