11.06.2020

Саміт лідерів Глобального договору ООН: інклюзія і нові виклики 

Прес-реліз

 

Що: Найбільша бізнес-подія ООН за всю його історію — United Nations Global Compact 20th Anniversary Leaders Summit

Де: віртуальний саміт

Коли: 15 — 16 червня

ООН, Нью-Йорк, 10 червня, 2020 рік. 15 — 16 червня 2020 року відбудеться Саміт лідерів Глобального Договору ООН «Recover better, Recover stronger, Recover together», присвячений 20-річчю найбільшої ініціативи, спрямованої на досягнення Цілей сталого розвитку та підтримку соціально відповідальних компаній у всьому світі. 

Цього року захід вперше проходить онлайн, ставши доступним для всіх стейкхолдерів. У Саміті лідерів Глобального Договору беруть участь тисячі компаній і некомерційних організацій, які поділяють принципи дотримання прав людини, протидії корупції, захисту навколишнього середовища та впровадження світових стандартів трудових відносин. У події візьмуть участь понад 12 тисяч учасників з 193 країн і 21 агенції ООН. Це найбільша бізнес-подія ООН за всю його історію.

Участь у Саміті візьмуть:

 • Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш;
 • Федеральний Канцлер Німеччини Ангела Меркель;   
 • екс Віце-президент США Альберт Гор
 • Президент Коста-Ріки Карлос Альварадо;
 • Президент Ефіопії Мулату Тешоме;
 • Президент Ботсвани Мокветси Масиси;
 • Генеральна директорка H&M Хелена Хельмерсон;
 • Виконавчий директор UNEP  Інгер Андерсен;
 • Генеральний директор Olam International SUNNY VERGHESE та інші. 

Українські представники державної влади та бізнес-лідери також візьмуть участь у  панельних дискусіях, присвячених партнерству під час кризи і зміні клімату та справедливій трансформації. 16 червня о 13:00 та 14:00:

 • заступник Міністра енергетики і захисту навколишнього середовища України Ярослав Демченков
 • CEO, FILM.UA Group, Вікторія Ярмощук;
 • CEO, Фармак, Володимир Костюк;
 • CEO, ДТЕК, Максим Тімченко.

Двадцять років тому було створено платформу для ефективної співпраці між ООН і бізнесом, яка сьогодні відома як Глобальний Договір ООН. Дана ініціатива стала відповіддю на виклики сучасного світу — зростаючу соціальну нерівність, трудову дискримінацію, збільшення негативного впливу на екосистему нашої планети та інше.

У 2020 році світ зіткнувся з новим викликом — пандемією COVID-19. Нинішня криза торкнулась всіх країн і всіх сфер діяльності. Світ змушений пристосовуватися до нових умов. І, звичайно ж, пандемія COVID-19 завдала серйозного удару по бізнесу.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав COVID-19 «найбільшим випробуванням, з яким ми зіткнулися разом з моменту створення Організації Об’єднаних Націй». Світова економіка потребує відновлення і переосмислення підходів. Лідери Глобального Договору ООН здатні спільними зусиллями виробити новий курс, за допомогою якого вдасться протистояти актуальним для всього людства викликам.

Криза, викликана пандемією COVID-19, вже відкрила нам нові можливості для зростання. Унікальність майбутнього Саміту в його відкритості. 

Ювілейний саміт збере провідних представників бізнесу, урядів, ООН, громадських організацій та наукових кіл. Віртуальний простір допоможе нам подолати кордони між країнами, соціальними групами, національними відмінностями і об’єднати зусилля заради більш стійкого і безпечного майбутнього в усьому світі. 

Створення більш інклюзивної економіки — ось основна тема 26-годинної бесіди лідерів Глобального Договору ООН. Нам необхідно визначити новий соціальний курс з урахуванням змін планетарного масштабу. Наш пріоритет — взаємовигідний розвиток і рівні можливості для всіх учасників економічних відносин. В тому числі, створення умов для захисту інтересів найбільш уразливих соціальних груп. Для людей, які першими зіткнутися з негативними наслідками безробіття, скорочення доходів і економічної рецесії, викликаної пандемією COVID-19. 

Очевидно, що стабільне економічне зростання неможливе без відповідального використання природних ресурсів та дбайливого ставлення до нашої планети. Значна частина Саміту присвячена проблемі зміни клімату і пошуку відповіді на питання: яким чином бізнес може вплинути на адаптацію до змін клімату і не допустити підвищення планетарної температури більш ніж на 1,5 градуса?

 

Зареєструватись на Саміт можна за посиланням: https://registration.unglobalcompact.org/website/12559/registration_types/

Поширити новину: