STEM is FEM приєднується до Глобального договору ООН

13.06.2024

Освітній проєкт STEM is FEM став учасником Глобального договору ООН, найбільшої у світі спільноти бізнесів, які працюють відповідно до ESG-стандартів.

STEM is FEM — це перша STEM-екосистема в Україні, яка обʼєднує організації, людей та ідеї, що взаємодіють для популяризації освіти та карʼєри в галузях науки, технології, інженерії та математики. 2023 року Міністерство закордонних справ України нагородило проєкт званням «Почесний амбасадор України у сфері науково-освітньої дипломатії».

Серед Цілей сталого розвитку ООН, над якими працює STEM is FEM: якісна освіта, ґендерна рівність, гідна праця та економічне зростання, інновації та інфраструктура, скорочення нерівності, сталий розвиток міст та спільнот, а також партнерство заради стійкого розвитку.

Проєкт створено 2019 року за ініціативи IT-підприємця Сергія Токарєва. Команда STEM is FEM складається з трьох людей, які створюють активності, що допомагають українській молоді під час повномасштабної війни. Так, у 2022 році STEM is FEM запустили освітній курс «Урбаністика».

«Ще до початку повномасштабного вторгнення дівчата з нашої спільноти просили організувати події, присвячені урбаністиці. А після 24 лютого ця тема постала в новому світлі. Російська армія щодня руйнує українські міста та селища — і навіть якщо почати процес відбудови сьогодні, на нього піде не один рік. Звісно, для відновлення населених пунктів потрібні експерти та експертки, та разом із цим — і просто небайдужі громадяни, які розуміють свої міста і знають, якими ті можуть бути», — пояснює голова STEM is FEM Єлізавета Коренко.

У межах освітнього курсу «Урбаністика» 50 дівчат вивчали основи містобудування та архітектури, а паралельно із цим — розробляли власні проєкти з відбудови громадських місць в у зруйнованих українських містах. Найкращі з робіт були доопрацьовані професіоналами та запропоновані громадам для реалізації на місцях.

У 2022 році STEM is FEM запустили інформаційну кампанію «Наука убезпечити себе». Мета ініціативи — захистити від торгівлі людьми українців, які масово виїжджали за кордон у зв’язку з повномашстабним вторгненням.

Також, аби підтримати українських підлітків, протягом семи місяців проєкт проводив інтеграційні клуби «Наука єднання» онлайн та офлайн у семи містах України. Участь у заходах брали як місцеві підлітки, так і молодь зі статусом ВПО.

Поширити новину:
FacebookLinkedInTwitter