Communication on Progress (CoP)

Розпочався період подачі звітів для 2025 Communication on Progress (CoP)!

Communication on Progress (CoP) — це обов’язкове щорічне публічне звітування компаній-учасниць Глобального договору ООН, яке демонструє їхній прогрес у досягненні Десяти принципів Глобального договору ООН і Цілей сталого розвитку (ЦСР). Оновлена версія CoP на 85% відповідає вимогам європейських стандартів ESRS. 

Це можливість для вашої компанії поділитися зусиллями щодо дотримання цих принципів та свого внеску в реалізацію Цілей сталого розвитку. Зараз, як ніколи, важливо поєднувати амбітні плани з конкретними діями, щоб досягти реальних результатів.


Ознайомтеся з вимогами

Щорічна звітність Communication on Progress (CoP) складається з двох обов’язкових елементів*, які потрібно подати через цифрову платформу CoP до 31 липня 2025 року:

  • CEO Statement – публічне підтвердження зобов’язань компанії щодо Десяти принципів Глобального договору ООН на найвищому рівні. Заява заповнюється за стандартизованим шаблоном та підписується в електронному форматі.
  • Анкета CoP – звіт про заходи та результати діяльності компанії у сфері дотримання Десяти принципів Глобального договору ООН та досягнення Цілей сталого розвитку (SDGs).

*У 2025 році замість Анкети CoP можна подати звіт про сталий розвиток, завантажений через цифрову платформу.

 

Чому це важливо?

Регулярне подання CoP є вимогою для всіх учасників Глобального договору ООН. Окрім виконання зобов’язань, компанії отримують низку переваг, зокрема:

  • Можливість системно відстежувати свій прогрес у сфері сталого розвитку.
  • Зміцнення довіри з боку партнерів, інвесторів і клієнтів завдяки прозорій звітності.
  • Доступ до одного з найбільших масивів відкритих даних про корпоративну сталу діяльність, що дозволяє порівнювати свої результати з іншими компаніями у галузі.
  • Виявлення можливостей для вдосконалення завдяки аналізу власної діяльності.

 

Дотримуйтеся дедлайнів

Період подачі Communication on Progress 2025 триває з 1 квітня 2025 року до 31 липня 2025 року.

Звіт CoP є щорічною обов’язковою вимогою для всіх компаній-учасниць Глобального договору ООН.

Нові учасники не зобов’язані подавати CoP у рік приєднання. Наприклад, компанії, які приєднаються до Глобального договору ООН у 2025 році, мають подати свій перший CoP у 2026 році.

Учасники (за винятком нових), які не подадуть CoP 2025 у визначений період, отримають статус «Non-communicating» у своєму профілі.

Якщо компанія зі статусом «Non-communicating» не подасть звіт із запізненням до 31 грудня 2025 року, її буде виключено з Глобального договору ООН з 1 січня 2026 року.

 

Корисні ресурси для підготовки та подачі звіту

Підтвердження підтримки CEO

Ознайомтеся з форматом Заяви CEO, який є обов’язковим для подачі звіту.

Перегляньте питання анкети, щоб заздалегідь зрозуміти, які дані потрібно зібрати.

Використовуйте посібник CoP з методичними рекомендаціями, прикладами розрахунків і глосарієм термінів.
Ресурси CoP Academy

Скористайтеся ресурсами CoP Academy для збору даних і заповнення анкети.

Переконайтеся, що у вас є доступ до панелі учасника Глобального договору ООН. Якщо ні, перегляньте посібник користувача щодо отримання облікових даних.
Додаткові запитання

Відповіді на часті запитання щодо звітності доступні в FAQ CoP 2025.

Учасники можуть включати додаткові матеріали до свого звіту, які будуть доступні для публічного перегляду разом із основним звітом. Після подачі звіт можна завантажити у форматі PDF через платформу та переглянути на профілі учасника.


Якщо потрібно внести зміни до поданого звіту, учасники можуть зробити це через платформу після подачі. Для детальної інформації ознайомтесь із політикою внесення змін до CoP 2025.

Зверніть увагу, що всі дані, включаючи додаткові документи, подані компанією через платформу CoP, будуть доступні для публічного перегляду на сайті Глобального договору ООН. Ці дані можуть бути використані для аналізу тенденцій або включені до звітів про стан корпоративної сталості. Глобальний договір ООН не несе відповідальності за точність поданих даних і за те, як ці публічні дані використовуватимуться іншими зацікавленими сторонами.


 

Анастасія Голетіані
Директорка з комунікацій

Новини проєкту

10.02.2023