Give a Job for UA

READ IN ENGLISH

Глобальний договір ООН в Україні у партнерстві з Parimatch, Jooble та Happy Monday запустили проєкт Give a Job for UA («Дайте роботу українцям»). Ініціатива спрямована на допомогу українським біженцям із працевлаштуванням та закликає бізнеси з усього світу підтримати Україну, приймаючи на роботу її громадян. Вакансії для українців будуть безплатно розміщені на платформах пошуку роботи Jooble та Happy Monday.

Передумови для запуску проєкту 

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, понад 4 мільйони українців залишили країну, втративши свої домівки, роботу та джерела доходу. Через військове вторгнення Росії 79% українських компаній були змушені повністю або майже повністю припинити діяльність. Навіть після завершення бойових дій українці не зможуть одразу повернутися додому через замінування територій, зруйновану інфраструктуру та інші проблеми, на вирішення яких потрібен час.

«Російська військова агресія змусила мільйони українців покинути батьківщину. Вони пережили страшні події, втратили житло та роботу. Деякі з них залишили свої сім’ї. Щодня вони бояться за своїх рідних, які залишилися в Україні. І все ж українці хочуть працювати та приносити своїми знаннями та вміннями користь тим компаніям, які простягнуть їм руку допомоги. Глобальний договір ООН в Україні закликає бізнеси з усього світу: дайте роботу українцям, дайте їм шанс на гідне майбутнє», — говорить Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні.

Спільно з Глобальним договором OОН в Україні Parimatch закликає підтримати проєкт у двох сферах:

  • об’єднати зусилля бізнесів у пошуку вакансій для українців по всьому світу та підбору відповідної роботи для біженців;
  • через локальні мережі Глобального договору ООН заохотити максимальну кількість компаній до створення можливостей для працевлаштування українців як в Україні, так і за кордоном.

Партнери Give a Job for UA отримають переваги через доступ до кваліфікованих кандидатів, етнічного досвіду та культурного розмаїття, зміцнять репутацію бренду та розширять портфоліо із КСВ (корпоративної соціальної відповідальності). Таким чином, українські переселенці зможуть працевлаштуватися в компаніях із високим попитом на тимчасову роботу, а також розв’язати проблему відсутності онлайн та офлайн працівників. Для українців це важливо, тому що інтеграція в нову реальність значною мірою залежить від роботи у місцях вимушеного переселення.

«Українська економіка постає перед труднощами, і ми намагаємося усіма можливими способами підтримувати її для майбутнього країни. Підтримка проєкту Give a Job for UA допоможе вижити нашим співвітчизникам і спрямувати кошти тим, хто залишився в Україні. Також проєкт – це можливість допомогти українцям, які повністю зосереджені на волонтерстві, але готові працювати в європейських чи американських компаніях дистанційно», — сказала Марина Гриценко, Chief Sustainability Officer у Parimatch Tech.

Як долучитися до ініціативи Give a Job for UA?

Jooble та Happy Monday створили спеціальні розділи сайту для вакансій від європейських компаній та учасників мережі Глобального договору ООН. Окрім розділу сайту, Jooble вже запустив Telegram-канал для українців із щоденними пропозиціями роботи, відсортованими за країнами.

Будь-які пропозиції щодо співпраці, запитання та пропозиції ви можете надсилати на електронну адресу: [email protected].

Якщо ви можете запропонувати роботу, пишіть на адресу:  [email protected]

«Наша мета – допомогти українцям знайти роботу в країнах ЄС, які прихистили їх під час воєнної агресії Росії. Більшість українських біженців не мають коштів, щоб перебувати за кордоном занадто довго. Незважаючи на те, що вони – представники різних професій, їх об’єднують схожі труднощі та бажання працювати. Тому нам необхідно забезпечити легальне та безпечне працевлаштування українців на європейському ринку праці», — коментує Дмитро Гринь, генеральний директор Jooble, Job Aggregator.

Give a Job for UA також включає:

  • збір загальної інформації для анкет для пошуку роботи;
  • створення списків місцевих порталів з пошуку роботи та ресурсів для вивчення мов;
  • оцінку місцевих нормативних вимог та нюансів підбору персоналу;
  • переговори з місцевими компаніями щодо виділення робочих місць для українців у межах їхніх програм корпоративної соціальної відповідальності.

«Протягом першого місяця війни з’явилися тисячі важливих і потрібних проєктів у різних галузях, у тому числі щодо працевлаштування. Але дійсні ініціативи здебільшого збирають наявні вакансії. Метою проєкту Give a Job for UA є створення нових робочих місць. Ми розуміємо, що ринок праці в більшості країн є досить збалансованим, але хвиля талановитих, працьовитих українців змінила його, і нам потрібні додаткові зусилля, щоб вивести цей ринок на новий рівень стабільності, потрібно створити нові робочі місця для українців», — заявила Ганна Мазур, співзасновниця та генеральна директорка Happy Monday.

Новини проєкту