SEED 4.0 — це освітній проєкт від Глобального договору ООН в Україні, який допомагає розвитку малих агробізнесів та втіленню найкращих бізнес-ідей в агросфері.
Проєкт допомагає підсилити, відновити або створити з нуля бізнес у сфері агро та суміжних.
SEED 4.0 реалізує Глобальний договір ООН в Україні за підтримки компанії PepsiCo та фінансування PepsiCo Foundation.
Розкажіть нам про свій бізнес або бізнес-ідею, пройдіть навчання з менторами та топовими експертами й поборіться за можливість отримати 100 тисяч гривень на підтримку для вашого проєкту!
*Щоб подати заявку на участь у програмі, необхідно ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ, в якій слід прикріпити презентацію вашої бізнес-ідеї.
Дедлайн – 5 лютого 2025 року.
Презентацію можна подати в одному з форматів:
PowerPoint (до 6 слайдів);
текстовий файл (обсягом до 2-3 сторінок)
додатково ви можете надіслати відеовізитівку тривалістю до 1,5 хв.
Зауважте, що відеовізитівка не є обов’язковою для подання заявки.
У разі запитань звертайтеся, будь ласка, до керівника проєкту Дениса Ліфінцева [email protected] (073 014 01 27)
ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОЄКТІ?
підприємці, які вже мають малий або мікробізнес в агросфері та суміжних сферах (фермерство, агротехнології, агротуризм, гастрономія та переробна сфера, органічна продукція, очищення води та інше);
ті, хто хоче реалізувати ідею бізнесу в агросфері або суміжній з нуля;
вік учасників – 18 +;
бізнес заявника має функціонувати виключно на території України;
компанія заявника не повинна мати жодних зв’язків з Росією, Білоруссю та країнами, що перебувають під міжнародними санкціями.
ЕТАПИ ПРОЄКТУ:
Із 9 грудня до 5 лютого 2025 включно приймаються заявки на участь у проєкті.
Із середини лютого до кінця червня 2025 буде проходити навчання (онлайн формат), робота над бізнес-планами учасників, нетворкінгіз переможцями попередніх хвиль та візитами на їх господарства. Також у червні пройдуть відкриті лекції від експертів провідних українських компаній.
У липні 2025 відбудеться півфінал (проведення менторських сесій у міні-групах та визначення 24 фіналістів)
У серпні 2025 відбудеться фінал проєкту: пройде підсумкова подія проєкту SEED 4.0, на якій відібрані учасники презентують журі свої бізнес-плани. Під час події буде обрано 8 переможців проєкту, які отримають грант на суму 100 тисяч гривень кожен та право на індивідуальні менторські сесії з експертами проєкту.
*Онлайн курс «Антикорупція» є складовою навчального процесу та має бути пройденим учасниками до моменту подачі проєкту на участь у фіналі. Курс доступний за посиланням на платформах Дія.Бізнес та Дія.Освіта.
голова благодійного фонду «Це Крафт» та агенції «Victory House», проєктна менеджерка Агенції регіонального розвитку Таврійського обʼєднання територіальних громад
керівник проєкту SEED, кандидат економічних наук, експерт із крос-культурних комунікацій
ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ
Чи можна реєструватись на участь у проєкті, якщо я маю ідею, але ще не маю ФОП або юридичної особи?
Так. Якщо ви повнолітня особа, маєте проєкт, який хочете реалізувати в одній зі сфер, які підтримує Проєкт, то ви можете зареєструватись на участь у ньому. Якщо за результатами фіналу ваш проєкт буде відібрано для надання грантової підтримки, тож у терміни між оголошенням переможців та підписанням договору про надання благодійного гранту ви маєте офіційно зареєструватись.
Чи видають за участь у проєкті сертифікат?
Так, Проєкт передбачає видачу 3-х типів сертифікатів: сертифікат учасника — видається всім, хто прослухав програму, виконав її мінімальні вимоги та подав проєкт на участь у фіналі; сертифікат фіналіста — видається тим, чий проєкт було відібрано до участі у фіналі, але він не виграв грантової підтримки; сертифікат переможця — видається тим, чиї проєкти було відібрано для надання грантової підтримки. Сертифікат видається в електронному форматі.
Де я можу ознайомитись з проєктами переможців минулих хвиль?
Як дізнатись, що моя заявка дійшла і розглядається?
Від команди проєкту вам надійде лист про те, що ваша заявка отримана і розглядається. Також в листі будуть вказані терміни, в які ви отримаєте результати розгляду заявки. Якщо протягом 5 днів з моменту подачі заявки ви не отримали лист, тоді ви можете зателефонувати команді проєкту для отримання відповіді. Щоб знайти лист в пошті, якщо ви його не бачите у Вхідних повідомленнях, необхідно пошукати його або за ключовими фразами (наприклад, назвою проєкту, організації), або за поштою Проєкту, яка є основною.
Коли і чи підписується договір з тими, кому присуджено грант?
Так з переможцями, відібраними на фіналі, підписується договір про надання субгранту (благодійного гранту). Після фіналу всі потенційні грантоотримувачі надають необхідну для підготовки договору інформацію. Після її перевірки та внесення в договір надається час для ознайомлення грантоотримувачів з цим договором. Договір є типовим. Відповідно середній термін від фіналу і до підписання договору — близько 2 тижнів. Після цього на рахунок ЮО/ФОП грантоотримувача виплачуються грантові кошти.
Коли подається звіт і що він собою представляє?
Звітність подають переможці (грантоотримувачі) проєкту. В договорі чітко вказується термін в 1 рік від моменту підписання договору для цільового використання коштів гранту та звітування. Грантоотримувач подає фінансовий звіт визначеної форми разом із документами, які підтверджують витрати. Наративна звітність збирається у вигляді відповідей на запитання команди проєкту. Вона має на меті показати, які зміни відбулись при реалізації проєкту грантотримувача завдяки підтримці Проєкту SEED.
Чи можна змінювати ідею або запит на фінансування в рамках проєкту, які було надані в аплікаційній формі (заявці на реєстрацію)?
До моменту подачі проєкту (заявки) на участь у фіналі ви можете удосконалювати, уточнювати свою ідею, зміщувати акценти та більш чітко ідентифікувати запит на грантову підтримку. Саме для цього розроблено навчальний блок та забезпечено менторську підтримку (сесії). Проте зміни повинні корелювати з поставленою метою і стосуватись створення/розвитку (масштабування)/відновлення підприємницької діяльності. Після подачі проєкту на фінал зміни в нього не можуть вноситись. Лише за умови, що експертним журі було надано певні рекомендації, вони можуть бути враховані в проєкті.
Хто і які податки сплачує при наданні гранту?
Юридичні особи самостійно сплачують податки. Для ФОП податковим агентом є Спілка.
Чи може мій партнер/ка або інший представник/иця підприємства відвідувати заняття чи захищати проєкт замість мене?
Загалом найбільш оптимальним варіантом є відвідування занять тим, хто подавав заявку та на кого в разі перемоги буде видаватись грант.
Водночас при обґрунтованих обставинах варіант відвідування занять представником/цею можливий. Для цього необхідно буде подати офіційний лист-запит та вказати такого представника. Обраний представник/иця не повинен змінюватись протягом проєкту.
Захищати проєкт можна особисто потенційному грантоотримувачу, йому спільно з представниками сімейного бізнесу або особою представника.
Коли і де можна буде ознайомитися із розкладом занять?
Розклад занять завчасно розміщується на сторінці проєкту. Зазвичай заняття проходять увечері, кілька разів на тиждень.
Заняття проходять онлайн на платформах Zoom, Google Meets. Інформація щодо розкладу, розміщення матеріалів курсу та посилання для входу на заняття розміщується в навчальних групах.
Чи будуть надаватись до занять супровідні матеріали, якими можна користуватись в процесі роботи над своїм проєктом?
Так, будуть надаватись презентації занять та за потреби інші додаткові матеріали. Доступ до них будуть мати всі учасники проєкту.
Коли потрібно пройти курс «Антикорупція» і що робити, якщо я вже маю сертифікат з цього курсу?
Курс «Антикорупція» необхідно пройти до подачі заявки на участь у фіналі.
Якщо ви вже маєте сертифікат про проходження даного курсу, то ви можете надати його команді проєкту. Проходити курс повторно не потрібно.
Чи можна заходити на заняття з телефону?
Так, і Zoom і Google Meets дозволяють повноцінно заходити на онлайн заняття та менторські сесії з телефону, планшету чи ПК.