Бізнес-акселератор із прав людини — це шестимісячна програма, мета якої — допомогти вашій компанії зрозуміти, коли, де і як ви впливаєте на права людини, а також впровадити системний підхід до дотримання прав людини у компанії відповідно до міжнародних норм.
Партнери, клієнти, ЗМІ, працівники, неурядові організації та інвестори очікують від бізнесу відповідального ставлення до прав людини.
Чому це важливо?
В основі будь-якого бізнесу лежить людський капітал, адже бізнес працює для людей та завдяки людям. Повага до прав людини є фундаментом стійкості бізнесу в найбільш кризові часи. Дотримання цих принципів підвищує репутацію компанії, сприяє залученню та утриманню найкращих працівників та формує довіру клієнтів.
Як ваша компанія має будувати цю довіру і доводити, що повага до прав людини є невід’ємною частиною вашої діяльності? Дізнайтеся на бізнес-акселераторі з прав людини! Подавайте заявку на участь до 17 січня 2025 року:
Мета проєкту
Основною метою проєкту є підвищення усвідомлення бізнесу про відповідальність у сфері прав людини та навчання підприємств впроваджувати ефективні практики дотримання прав людини в їхній діяльності.
Долучайтеся до бізнес-акселератору з прав людини, щоб отримати:
У межах програми буде проведено 6 зустрічей наживо в Києві для обговорення актуальних тем для українського бізнес-середовища. Ці зустрічі включатимуть залучення міжнародних експертів та місцевих представників влади для обговорення таких тематик:
• Законодавчі та регуляторні рамки та стандарти: Інформація про нові законодавчі ініціативи та регуляції, що стосуються прав людини. Зустрічі з державними органами задля обговорення політик та ініціатив, що стосуються прав людини.
• Безбар’єрність: Обговорення шляхів створення безбар’єрних умов для всіх співробітників та клієнтів.
• Інклюзія: Практики забезпечення рівного доступу та участі всіх груп населення в бізнес-процесах.
• Гендерна рівність: Розробка стратегій для досягнення гендерної рівності на робочому місці.
• Важливість ментального здоров’я: Підвищення усвідомлення про важливість підтримки ментального здоров’я співробітників.
• Робота з ветеранами та ветеранками та їхніми родинами: Аналіз практик залучення ветеранів до робочого процесу, створення інклюзивних умов для успішного адаптування робочих місць для їх повернення, а також підтримка родин ветеранів через програми соціальної відповідальності компаній.
Хто може взяти участь в акселераторі?
Програма спрямована на українські компанії, які прагнуть поліпшити свою діяльність у сфері дотримання прав людини. Це можуть бути як великі корпорації, так і малі та середні підприємства, які зацікавлені у впровадженні відповідальних бізнес-практик.
Щоб взяти участь в бізнес-акселераторі з прав людини, компанії повинні бути учасниками Глобального договору ООН. Також компанія має бути готова:
▪ визначати свої ризики та впливи на права людини та пройти оцінку ризиків для прав людини у своєму ланцюгу доданої вартості;
▪ розробити план дій, який допоможе усунути виявлені ризики;
▪ призначити двох представників компанії для відвідування сесій та участі в заходах акселератора, а також додаткового представника на рівні керівництва для відстеження розвитку програми, надання підтримки та участі в заходах високого рівня;
▪ впровадити отримані знання в свою бізнес-стратегію та операційну діяльність.
Учасники Business & Human Rights Accelerator 2024:
Якщо маєте запитання, будь ласка, звертайтеся до Дар’ї Рубан, [email protected], координаторки програми.