Target Gender Equality

Target Gender Equality (TGE) – це програма Глобального договору ООН, що закликає до рішучих дій у встановленні та досягненні амбітних корпоративних цілей щодо представництва та лідерства жінок у бізнесі. Завдяки аналізу, майстер-класам, навчанню та діалогу між стейкхолдерами на рівні країни, програма сприяє досягненню успіху бізнесу у досягненні ЦСР, а саме — Цілі 5.5 (Забезпечити всебічну і реальну участь жінок і рівні для них можливості для лідерства на всіх рівнях прийняття рішень у політичному, економічному та суспільному житті).

У рамках програми компанія встановлює амбітну ціль із досягнення ґендерної рівності та звітує про її виконання. Target Gender Equality забезпечує діалог з експертами, партнерами та однодумцями і спонукає їх до призначення Амбасадора ґендерної рівності на рівні топ-менеджменту.

Для України програма стартувала з події Ring the Bell for Gender Equality. Захід є міжнародним і покликаний привернути увагу до розширення прав та можливостей жіноку доступі до економічних благ. Глобальний «дзвін» символізує відкриття чи закриття бірж і має на меті привернути увагу приватного сектору до ключової ролі, яку він може відігравати у просуванні гендерної рівності.

Крім того, захід Ring the Bell for Gender Equality покликаний підвищити обізнаність про принципи розширення прав і можливостей жінок (Women Empowerment Principles – WEPs). WEPs – це набір принципів, що є інструментом для керівництва бізнесів у сприянні гендерній рівності та розширенні можливостей жінок на робочому місці, ринку праці та в суспільстві.  Розробили ці принципи Глобальний договір ООН та ООН Жінки у 2010 році. Вони були затверджені після консультацій зі стейкхолдерами і відповідають міжнародним стандартам праці та прав людини. Приєднуючись до спільноти WEPs, генеральний директор засвідчує свою прихильність до Цілей сталого розвитку ООН. Так, найвище керівництво компанії починає працювати над розширенням можливостей жінок, які у ній працюють. Це включає: рівну оплату праці за однакову якість виконаного завдання, практику гендерної збалансованості у ланцюгах поставок та нульову толерантність до сексуального домагання на робочому місці.

Аліна Коновальченко
Менеджерка проєкту Target Gender Equality