Назад до програм
01.03.2020

IT nation

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «IT NATION»

Безкоштовна онлайн ІТ-освіта для жителів Донецької та Луганської областей

Освітня програма «IT nation» реалізується Громадською спілкою «Мережа Глобального Договору в Україні» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Мета

Охоплений Програмою регіон зазнав суттєвих соціально-економічних втрат. Через військовий конфлікт на тривалий період він став інвестиційно непривабливим, попри наявний, але у таких умовах нереалізований, внутрішній потенціал до розвитку. Жителі обох областей відчули суттєві обмеження щодо працевлаштування, доступності якісних освітніх послуг, вирішення ряду важливих соціальних питань.

Ключова мета Програми «IT nation» — надати рівні умови у доступі до якісної ІТ-освіти, набуття hard та soft skills для жінок і чоловіків, молоді і пенсіонерів, працюючих та безробітних у Донецькій та Луганській областях. Усі наші учні зможуть закласти основу майбутньої професії, використати здобуті знання і навички для отримання нової роботи у ІТ-секторі, запуску власних стартап-проєктів, систематизації наявних знань чи реалізації своїх здібностей у якості фрілансерів. Здобувши додаткову ІТ-освіту, вони зможуть якісно зростати як професіонали і додатково використовувати набуті знання у повсякденному житті.

Завдяки реалізації Програми регіон отримає місцевих спеціалістів з базовою кваліфікацією у ІТ-професії. Новостворені та існуючі ІТ-компанії, інші бізнеси зможуть розширити свою діяльність, збільшити економічну цінність, використовуючи інноваційні ІТ-рішення. Органи влади, місцевого самоврядування та інші некомерційні організації зможуть нарощувати свою соціальну цінність, залучаючи учнів Програми.  І це підтверджують аналітичні дані, адже потреба у ІТ фахівцях на сьогодні в Україні, за різними оцінками, складає до 40 000 вакансій. Це потенційні робочі місця для наших випускників.

Деталі навчання

Учасники можуть обрати один із 5 напрямів:

  • Advanced Frontend Web Developer
  • Web Coder
  • Automation Software Tester
  • Manual Software Tester
  • Digital skills

Щоденні уроки проходитимуть на онлайн-платформі Codifun.

Щоб посилити здобуті знання можна:

  • відвідати тренінг, що пройдуть на території областей
  • прослухати серію корисних вебінарів
  • взяти участь у драйвовому хакатоні

Учасники

Учасником програми може стати особа, яка проживає на території Донецької або Луганської областей та якій виповнилось 15 років.

Реєстрація тривала до травня.

Партнерства

Програму вже підтримали ряд державних та приватних партнерів. Підписано Меморандум між Глобальним договором в Україні та Міністерством цифрової трансформації України про співпрацю в проєкті. До підтримки освітньої програми вже долучились IT  компанії та асоціації: Асоціація «IT Ukraine», DAN IT, PowerCode, DEALS.  Програма підтримана великим бізнесом, який присутній в регіоні.

Навчання почалось

1 квітня 2020 року стартувало навчання,  і за перші дні 1987 учнів перейшли до виконання завдань за обраними курсами.

Події проєкту

Серія підтримуючих вебінарів:

1. «Структура ІТ-сфери й можливості самореалізації» відбувся 27 квітня. Переглянути запис можна тут: https://youtu.be/nopc7qfJPPg

2. «Як стати фрілансером та заробляти перші гроші в ІТ» перегляд за посиланям: https://youtu.be/E-rczugTOjY

3. «Механізм роботи інтернету. Поняття браузер, hardware, software, HTML та CSS» перегляд за посиланям: https://youtu.be/jpFELwkcNfM

4. «Система контрою версій GIT» перегляд за посиланям: https://youtu.be/QD4NWqZYUlc

5. «Огляд технологій WEB-розробки» перегляд за посиланям: https://youtu.be/RIoPZJuAVOc

6. «Фронтенд розробка та JavaScript. Комп’ютерна графіка та дизайн» перегляд за посиланям: https://youtu.be/0Q6dz54mqK0

7. «Особистий бренд ІТ-спеціаліста і як його розвивати» перегляд за посиланям: https://youtu.be/pYSz6DlRIAY

 8. «Мобільна розробка на React Native. Огляд платформ IOS та Android» перегляд за посиланям: https://youtu.be/9S5-AXE7VgE

9. «Інтро в Business Development та Project Management в ІТ» перегляд за посиланям: https://youtu.be/CfX25m9Oeyk 

Вебінари відбуватимуться впродовж всього періоду навчання.

22 червня в УНІАН відбулась прес-конференція із підведення перших  підсумків програми. Між Глобальним Договором ООН в Україні та Міністерством цифрової трансформації вже підписано меморандум про співпрацю, програму підтримують муніципалітети та місцеві бізнеси. На прес-конференції було підписано меморандуми про співпрацю з компаніями EPAM, PowerCode, Intecracy Deals, SupportYourApp, що дає можливість успішним випускникам IT nation пройти тестування та отримати шанс на стажування у успішних компаніях. Детальніше за посиланням.

 

За актуальними новинами IT nation можна слідкувати на сторінках проєкту у Facebook  та Instagram 

Створюй майбутнє разом з IT nation!

 

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Громадській спілці «Мережа Глобального Договору в Україні» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст публікації на цьому сайті є відповідальністю Громадської спілки «Мережа Глобального Договору в Україні»  та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.