IT nation

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «IT NATION»

Безкоштовна онлайн ІТ-освіта для жителів Донецької та Луганської областей

Освітня програма «IT nation» реалізується Громадською спілкою «Мережа Глобального Договору в Україні» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

[Період реалізації програми – 2020 рік]

Мета

Ключовою метою Програми «IT nation» стало надання рівних умов у доступі до якісної ІТ-освіти, набуття hard та soft skills для жінок і чоловіків, молоді і пенсіонерів, працюючих та безробітних у Донецькій та Луганській областях. Наші учасники отримали моживість закласти основу нової професії, використати здобуті знання і навички для отримання нової роботи у ІТ-секторі, запуску власних стартап-проєктів, систематизації наявних знань чи реалізації своїх здібностей у якості фрілансерів. Здобувши додаткову ІТ-освіту, вони змогли якісно зростати як професіонали і додатково використовувати набуті знання у повсякденному житті.

Завдяки реалізації Програми регіон отримав місцевих фахівців з базовою кваліфікацією у ІТ-професії.

Деталі навчання

Учасники могли обрати один або декілька напрямів із 5:

  • Advanced Frontend Web Developer
  • Web Coder
  • Automation Software Tester
  • Manual Software Tester
  • Digital skills

Щоденні уроки проходили на онлайн-платформі Codifun.

Посиленню здобутих знань сприяли:

  • серія підтримуючих вебінарів;
  • практично орієнтовані вебінари (Bootcamps) для тестувальників та розробників;
  • хакатони;
  • фінальні кемпи та ярмарок вакансій.

Учасники

Учасниками програми могли стати особи, які проживають на території Донецької або Луганської областей та яким виповнилось 15 років.

Реєстрація тривала до травня 2020-го року.

Партнерства

Програму підтримали ряд державних та приватних партнерів. Було підписано Меморандум між Глобальним договором в Україні та Міністерством цифрової трансформації України про співпрацю в проєкті. До підтримки освітньої програми долучились IT  компанії та асоціації: Асоціація «IT Ukraine», DAN IT, PowerCode, INTECRACY DEALS, SupportYourApp, EPAM, BazaIT.  Програма підтримана великим бізнесом, який присутній в регіоні.

Навчання 

1 квітня 2020 року стартувало навчання.  За перші дні 1 987 учнів перейшли до виконання завдань за обраними курсами, з більш ніж 2 500 зареєстрованих. 

На етапі завершення проєкту статистика була такою:

Події проєкту

Серія підтримувальних вебінарів

Протягом усього періоду навчання учасники мали змогу прослухати серію підтримуючих вебінарів по hard та soft навичкам. Серед них, 2 практично-орієнтовані буткемпи для розробників та тестувальників.

Посилання на записи вебінарів

22 червня в УНІАН відбулась пресконференція із підведення перших  підсумків програми. Між Глобальним договором ООН в Україні та Міністерством цифрової трансформації вже підписано меморандум про співпрацю, програму підтримують муніципалітети та місцеві бізнеси. На прес-конференції було підписано меморандуми про співпрацю з компаніями EPAM, PowerCode, Intecracy Deals, SupportYourApp, що дає можливість успішним випускникам IT nation пройти тестування та отримати шанс на стажування у успішних компаніях. Детальніше за посиланням.

16-18 жовтня відбулись хакатони IT Nation YouthHack та IT Nation AdultHack. Команди боролись за призові місця демонструючи здобуті протягом навчання навички. Розширену інформацію про хакатони можна переглянути у пресрелізі. Про те, як відбувались самі хакатони, хто виступив спікерами та як відбвався захист рішень можна подивитись за посиланням.

17-18 грудня відбудулися фінальні кемпи, що окрім інших активностей передбачили ярмарок вакансій. Більше інформації за посиланням.

26 січня 2021 року відбулась фінальна пресконференція, на якій команда проєкту презентувала результати річної роботи. Запис за посиланням.

В результаті навчання та проведених активностей учасники проєкту отримали запрошення на стажування та співбесіди, почали працювати фрілансерами та створювати власні продукти,  дехто задумався над створенням власного бізнесу.

З історіями деяких учасників можна познайомитися у відео за посиланнями:

Пані Неля поєднала два свої захоплення – краєзнавство та ІТ 

Артем і Каріна – підлітки, які прагнуть працювати в ІТ і вивчають Full Stack 

Best App – команда-переможець хакатону

Пані Наталя у 49 років змінила життя і пішла на «фріланс» розробницею

Фінальне відео про проєкт IT nation

За новинами IT nation можна було слідкувати на сторінках проєкту у Facebook  та Instagram 

Створюй майбутнє разом з IT nation!

 

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого Громадській спілці «Мережа Глобального Договору в Україні» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст публікації на цьому сайті є відповідальністю Громадської спілки «Мережа Глобального Договору в Україні»  та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки. 

 

Оксана Кавтиш
Менеджерка проєкту IT nation