IT nation 2.0

Освітній проєкт IT nation 2.0: безоплатна онлайн-освіта для тих, хто прагне розвиватися та працювати в сфері IT

Мета

Проєкт «IT nation 2.0» був покликаний забезпечити додаткові можливості для працевлаштування та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці жителям підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей і регіону Приазов’я (Бердянський, Мелітопольський і Пологівський райони Запорізької області) через надання сучасної ІТ-освіти. Та після початку повномасштабної війни було прийнято рішення розширити територію дії проєкту на всю територію країни.

Учасники мали можливість пройти навчання за одним із 4 напрямів:  

  • Frontend Base / Веброзробник (HTML)
  • Frontend Advanced / Просунутий Фронтенд розробник
  • QA Manual / Ручне тестування програмного забезпечення
  • QA Automation /Автоматизоване тестування програмного забезпечення.

У червні було здійснено донабір на спеціальність QA Manual (Ручне тестування програмного забезпечення). До участі у проєкті запрошувались особи віком від 17 років, які проживали на підконтрольній Україні території.

Навчання на проєкті безкоштовне і проходило в онлайн-форматі, що дозволило незалежно від місця перебування долучитися до запланованих активностей.  Серед них:

     Навчання за обраним напрямом на платформі Powercode Academy.

Курси розраховані як на тих, хто тільки почав цікавитися ІТ, так і на спеціалістів, які хотіли поглибити свої знання.

     Корисні вебінари з hard і soft skills від фахових менторів в ІТ сфері, що дозволили не лише посилити навички, а й зорієнтують у можливостях обраної сфери. 

Усі вебінари доступні у записі, переглянути відео та презентації можна за посиланням. 

     Додаткові міні-курси. Найуспішніші учні навчальної платформи отримали додаткові профільні знання на інтенсивних курсах: Basics of Cybersecurity Web-applications, Basics of programming in Python та English for IT.

     Онлайн-хакатон  “IT Nation HACK 2.0” відбувся 16-18 вересня. Учасники проєкту працювали в командах вирішуючи кейси з фронтенд-розробки та тестування. itnationhack.com/results

     Final online IT camp відбувся 20-21 жовтня. Мета – об’єднати випускників проєкту та потенційних роботодавців. Перший день заходу було присвячено виступам експертів з різних спеціалізацій в ІТ. У 2й день бізнеси представили онлайн-стенди компаній та на експрес-співбесідах познайомились з учасниками проєкту. Деталі за посиланням.

Випускники проєкту шукають роботу та стажування. Ми зібрали їх резюме у базу і пропонуємо для перегляду  потенційним роботодавцям. Тож якщо ваша компанія шукає в команду ініціативних й готових до активної роботи IT-фахівців, запрошуємо переглянути  БАЗУ РЕЗЮМЕ та знайти у ній потенційних співробітників.

Для учасниць проєкту IT nation 2.0 команда запустила окремі активності:

  1. Серію вебінарів, на яких дівчата дізнались більше про лідерство, управління та ефективні комунікації, а також баланс між роботою та особистим життям та варіанти кар’єрного розвитку. Матеріали можна переглянути за посиланням.
  2. Неформальну спільноту «Woman in IT Club», на яку зареєструвалося більше 150 учасниць.  Дівчата отримували менторську підтримку від фахівчинь різних напрямків, а також консультації та поради щодо власного розвитку. 

Детальніше про спільноту, її результати, а також менторок і менторів спільноти за посиланням.

До участі у проєкті зареєструвалось майже 4000 осіб. Усі заплановані активності було реалізовано.

Статистика по випускникам проєкту станом на 20 жовтня 2022 року

Після закінчення навчання учасники проєкту можуть впровадити здобуті навички в ІТ-сфері, розпочати власні стартапи чи продовжити навчання та самореалізацію у сфері сучасних технологій.

28 жовтня відбулась пресконференція за результатами освітнього проєкту. З матеріалами та відеозаписом можна ознайомитись за посиланням

Запрошуємо переглянути короткі відео-історії учасників проєкту:

Історія Марії

Історія Дмитра

Історія Ольги

Історія Євгенія

а також фінальне відео про проєкт. 

Записи з активностей проєкту можна переглянути на ютуб-каналі

Ми дякуємо бізнесам та громаді за підтримку проєкту IT nation 2.0 в якості інформаційних партнерів.

У разі виникнення запитань щодо проєкту звертайтесь до команди IT nation 2.0: [email protected].

Проєкт «IT nation 2.0» було реалізовано Громадською Спілкою «Мережа Глобального Договору в Україні» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Ми у facebook

Ми в Instagram

 

Оксана Кавтиш
Менеджерка проєкту IT nation 2.0