У вересні 2020 року українська мережа Глобального договору ООН доєдналася до міжнародної антикорупційної програми Anti-Corruption Collective Action. Вона є відритою до участі широкого кола зацікавлених сторін.
Корупція є складним викликом не лише в масштабах уряду, а й на рівні бізнесу. Корупція дорого коштує будь-якому бізнесу — це перешкоджає його зростанню, його репутації та додає приблизно 10% до витрат на ведення бізнесу. Світовий банк заявив, що «хабарництво стало галуззю на 1 трлн» Вилучення цього процесу має вирішальне значення. Це приносить впевненість і довіру до бізнесу та призводить до його довгострокової стабільності.
Глобальний договір ООН ініціював колективні дії проти корупції в рамках локальних мереж, підтриманих Третім раундом фінансування Ініціативою доброчесності Siemens. Проєкт спрямовано на підтримку колективних дій локальних мереж Глобального договору ООН та сприяння співпраці між державними та приватними особами у боротьбі з корупцією. Його метою є не лише боротися з хабарництвом, вимаганням та іншими формами корупції, але й позбутися цього процесу в цілому по ланцюгу поставок.
Протидія корупції — це один із 10 Принципів Глобального договору ООН, який має лежати в основі роботи кожного бізнесу. Anti-Corruption Collective Action Initiative спрямована на підвищення прозорості бізнесу та зміцнення приватно-державної співпраці для боротьби з корупцією в Україні.
ВІДЕОКУРС «АНТИКОРУПЦІЯ»
У рамках ініціативи Глобальний договір ООН в Україні запустив відеокурс «Антикорупція». Він допомагає випрацювати принципи доброчесної роботи малих та середніх підприємств, без яких нині неможливо бути ланкою ланцюга постачань великих українських та міжнародних компаній. Включення цих принципів в роботу малого та середнього бізнесу також є запорукою здорової економіки України. Переглянути освітній серіал на платформах:
Курс створено за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Відеокурс містить 5 навчальних модулів, кожен із яких триває 5–8 хвилин, що забезпечує швидке та ефективне навчання. В основі курсу лежить Типова антикорупційна програми юридичної особи від НАЗК, рекомендації посібника із колективних дій проти корупції від Глобального договору ООН та міжнародні норми. До роботи над курсом долучилися понад 50 українських експертів із приватного та державного секторів.
АРТОБ’ЄКТ АНТИКОРУПЦІЙНА РАМКА
ГД ООН в Україні встановив антикорупційну інсталяцію у Києві, який символізує особисту відповідальність кожного з нас за існування явища корупції в українському суспільстві. Кожен найменший хабар створює передумови для толерування корупційних проявів на вищих рівнях. Тому подолання корупції починається з особистого неприйняття її в приватному житті.
ПОСІБНИК «АНТИКОРУПЦІЯ»
Команда ГД ООН в Україні випустила посібник «Боротьба з корупцією: колективні дії», який містить рекомендації для МСП щодо боротьби з корупцією в ланцюгах постачань.
АНТИКОРУПЦІЙНІ ДНІ
ГД ООН в Україні також проводить щорічні Антикорупційні дні, спрямовані на сприяння прозорості бізнесів, збереження їх доброчесності та стійкості. Для цього ГД ООН в Україні запрошує до обговорення українські компанії, які захищають права людини, щоб розглянути найкращі практики та ініціативи протидії корупції та просування прав людини як невід’ємних компонентів на шляху до відновлення України.
МЕМОРАНДУМ ПРО СПІЛЬНІ АНТИКОРУПЦІЙНІ ДІЇ В УКРАЇНІ
Глобальний договір ООН в Україні ініціював Меморандум про спільні антикорупційні дії в Україні, який уже підписала 51 компанія та неурядова організація, що заявляє про підтримку підвищення рівня прозорості та доброчесності в українському бізнес-середовищі.
УРОКИ ДІЛОВОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ ПІД ЧАС ВІЙНИ
У межах антикорупційної програми було запущено серію публікацій «Уроки ділової доброчесності під час війни», у яких експерти з приватного та державного секторів дають поради щодо прозорого ведення бізнесу в ситуаціях невизначеності.
У червня 2022 року антикорупційна ініціатива ГД ООН в Україні перемогла у міжнародному конкурсі Anti-Corruption Collective Awards 2022 у номінації «Inspirational Newcomer 2022».
Під час війни антикорупційна програма ГД ООН в Україні переорієнтувала свою діяльність на реагування на корупційні ризики, які виникають під час війни. Разом із партнерами ми реалізовуємо такі проєкти: